اخبار فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی؛
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف ۲۰ تن برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در شهرستان طبس خبر داد.
کد خبر: ۳۵۲۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵ 01 January 2017
سردار مجید شجاع در تشریح این خبر اظهار داشت: روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان طبس در راستای اجرای طرح مبارزه با ورود کالای قاچاق و حمایت از تولید داخلی، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو؛۲۰ تن برنج خارجی که فاقد هرگونه مجوز حمل و نقل و به صورت قاچاق حمل می شد کشف کردند.

سردار شجاع تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را یک میلیارد ریال بر آورد کردند که در این رابطه خودرو توقیف و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله) مبنی بر مبارزه همه جانبه با ایادی قاچاق کالا و ارز به شهروندان توصیه کرد: در صورت هرگونه اطلاع از خرید و فروش و نگهداری کالای قاچاق توسط افراد سودجو مراتب را بلافاصله با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

 ۱۰۴ گرم هروئین فشرده از معده سوداگر مرگ کشف شد
 
 فرمانده انتظامی شهرستان درمیان از کشف ۱۰۴ گرم هروئین فشرده از معده قاچاقچی مواد مخدر خبر داد.

 سرهنگ محمود زال‌بیگی در تشریح این خبر گفت: مأموران انتظامی شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه سواری پراید مشکوک شدند و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو مورد مشکوکی را مشاهده نکردند اما با توجه به حالات روانی و استرس راننده خودرو احتمال حمل مواد به صورت بلعی متصور بود که بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی متهم تحت نظر قرار گرفت.

زال‌بیگی تصریح کرد: در بررسی‌های صورت گرفته 104 گرم هروئین فشرده به صورت جاساز بلع از معده قاچاقچی مواد مخدر کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه سوداگر مرگ دستگیر و با تشکیل پرونده راهی دادسرا و از آنجا با دستور مقام قضائی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان درمیان با بیان اینکه مبارزه با پدیده شوم موادمخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان موادمخدر و هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی با مرکز فوریت‌های پلیسی110 تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

سواری پژو پارس  با 200 کیلومتر سرعت متوقف شد

رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی از توقیف یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس که با سرعت غیر مجاز 200 کیلومتر در حرکت بود خبر داد.

سرهنگ حسین رضایی در تشریح این خبر گفت: روز گذشته تیم کنترل سرعت پلیس راه قاین هنگام کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه سواری پژو پارس که با سرعت 200 کیلومتر در حال حرکت بود را مشاهده و بلافاصله آن را متوقف کردند.

وی با بیان این که برخورد با تخلفات حادثه ساز خط قرمز پلیس راه است گفت: به علت ارتکاب تخلفات حادثه ساز "سرعت و سبقت غیر مجاز "خودروی مذکور دو میلیون ریال جریمه و 10 نمره منفی در سوابق گواهینامه راننده خاطی ثبت شد که پس از اعمال قانون خودرو روانه پارکینگ شد.

رئیس پلیس راه استان خاطرنشان کرد: هدف پلیس از اعمال قانون این است تا رانندگان با توجه بیشتری قوانین و مقررات را رعایت کرده و سهم خود را در تأمین امنیت راهها ایفا کنند و با رعایت قوانین الگوهای عملی مناسبی برای فرزندان خود در آینده باشند.

شکارچیان غیرمجاز در عملیات پلیس شهرستان طبس دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان طبس از دستگیری سه قاچاقچی غیرمجاز در سطح منطقه حیات وحش این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محسن جلالیان در تشریح این خبر اظهار داشت: با دریافت خبری مبنی بر شکار غیر مجاز در منطقه حیات وحش این شهرستان، بلافاصله مأموران انتظامی با همکاری محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان،به محل اعزام شده و تحقیقات میدانی خود را در این زمینه آغاز کردند.

وی افزود: مأموران با گشت‌زنی و کنترل محورهای عبوری، سه نفر شکارچی متخلف را هنگام شکار دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس تصریح کرد: در بازرسی از شکارچیان متخلف یک رأس لاشه قوچ وحشی کشف و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

بی‌احتیاطی عابر پیاده به قیمت جانش تمام شد

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان خراسان جنوبی  از وقوع یک فقره تصادف فوتی در ترمینال مسافربری شهرستان  بیرجند خبر داد.

سرهنگ علیرضا رضایی در تشریح این خبر این گفت: عصر روز گذشته با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110  مبنی بر یک فقره تصادف در ترمینال مسافربری شهرستان بیرجند اعلام که بلافاصله کارشناسان پلیس راهور در محل حضور یافتند.

وی افزود:در صحنه تصادف مشخص شد یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که در حال تردد در معبر داخل ترمینال بوده با عابر پیاده برخورد کرده است.

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان با اشاره به اینکه متاسفانه در این حادثه عابرپیاده که مردی 35 ساله بود در دم کشته شد خاطرنشان کرد: علت تصادف از سوی کارشناس تصادفات پلیس راهور بی‌احتیاطی از سوی عابرپیاده به علت ورود ناگهانی به داخل معبر تشخیص داده شده است.

وی از عابران پیاده خواست به هنگام تردد در معابر از پیاده رو استفاده و از ورودی ناگهانی به سطح خیابان خودداری کنند تا شاهد چنین حواث ناگواری نباشیم.

کشف 40 کیلوگرم تریاک در قاین

فرمانده انتظامی شهرستان قاین از کشف 40 کیلو و 400گرم تریاک و دستگیری پنج قاچاقچی مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل واعظی در تشریح این خبر اظهار داشت: مأموران ایست و بازرسی شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو زانتیا نقره ای رنگ مشکوک شدند و خودرو را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو 17 کیلو تریاک  که به طرز ماهرانه داخل خودرو جاساز شده بود کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قاین بیان کرد: در عملیاتی دیگر مأموران انتظامی شهرستان قاین هنگام کنترل محورهای مواصلاتی در بازرسی از سه دستگاه خودرو سواری موفق به کشف مقدار 23 کیلو و 400گرم تریاک شدند.

وی خاطر نشان کرد: در این عملیات‌ها  چهار دستگاه خودرو توقیف و پنج متهم با تشکیل پرونده  جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: